Okul Öncesi

Okul Öncesi

Okul Öncesi

Okul öncesi eğitiminin dili İngilizcedir. Çocuklar, günlük okul hayatında bu dilde doğal olarak konuşmada akıcılık kazanırlar. Ailesiyle Türkçe, okulda İngilizce olmak üzere iki farklı dil konuşmaktadırlar. Çocukların beyni farklı dilleri öğrenmeye hazırdır. Ne kadar erken uyarılırsa, iki dilli bir zihin oluşturma olasılığı da o kadar artar. İki dilli zihne sahip olmanın faydaları, her iki dilde de kusursuz telaffuza, analiz için gelişmiş beyin gücüne, daha iyi duygusal becerilere, daha fazla empati becerisine, daha keskin bir hafızaya ve çok daha fazlasına uzanır!

Çocuklarda okuma, anlama becerilerini geliştirmek ve kalıcı hale getirmek programımızın en önemli amacıdır.
Anaokulu sınıfları yaşlara göre düzenlenir.  2023-2024 eğitim öğretim yılında okul öncesi sınıflarımıza  48 – 60 ay aralığında çocuklar kabul edilecektir.

Anaokulumuzda günlük program öğrencilerimizin tüm alanlardaki gelişimini destekleyecek şekilde planlanır. Anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından gün boyu sürdürülen %100 İngilizce eğitimi ile çift dilli bir eğitim programı uygulanır. Haftalık programda 5+ yaş itibariyle Fransızca etkinlik saati ile öğrencilerin Fransızcayı sevmeleri sağlanır.

Çocuklar okula başladıklarında, öğrenmeyi zevkli bir deneyim olarak algılar, doğal olarak öğrenmeye meyilli ve heveslidirler. Okul öncesi eğitim programının, çeşitli, teşvik edici ve eğlenceli deneyimler sunarak bu olumlu tutumu güçlendirmesi ve inşa etmesi önemlidir. Yaş gruplarının gelişimlerine uygun olarak hazırlanmış programımız eğlenerek öğrenme temeline dayanır. Düşünme-sorgulama zamanı, hikaye dinleme- oluşturma etkinlikleri, sanatsal ve yaratıcı etkinlikler, müzik , fiziksel aktiviteler, bireysel ve grup oyunları, doğa etkinlikleri, fen ve matematik çalışmalarının yanı sıra farklı yetenekleri destekleyecek oyunlar ve görsel sanatlar programımızın önemli bir parçasıdır. Anaokulumuzda  çeşitli kulüp faaliyetlerimiz de bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu kulüplere katılarak en iyi şekilde ilkokula hazırlanır böylece uyum problemi yaşamamış olurlar.