Hakkımızda

Hakkımızda

ICS-İzmir Can Okulları olarak değişen dünyanın ihtiyaç duyduğu becerilere sahip, çok kültürlü yeni nesiller yetiştirmeyi hedefliyoruz. Her öğrencinin biricik olduğu öngörüsüyle, kendilerini ifade etmelerini ve geleceğin becerilerine sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemi sunuyoruz. Okulumuz, anaokulundan 12.sınıfa kadar sosyal ve akademik beceri odağıyla İngilizce eğitim veren bir eğitim kurumudur. Kurumumuz, nitelikli ve kararlı eğitimcilerden oluşan uluslararası akademik kadromuz tarafından desteklenen, yüksek akademik başarı standartlarına odaklanmıştır. İlgili, yüksek motivasyonlu ve sosyal sorumluluk sahibi, eleştirel düşünen küresel vatandaşlar yetiştirmek için hem uluslararası hem de Türk öğrencilere hitap ediyoruz.

Okulumuz, öğrencilerimize sunduğumuz geniş bir uluslararası eğitim perspektifi ile, öğrencilerimizin başarılarına yönelik sağlam bir temel oluşturmayı taahhüt eder. Özellikle İngilizce derslerimizin temaları tamamen bu amaca yönelik oluşturulmuştur. Kadromuzu güçlendirerek öğrencilerimizin İngilizce’yi bilim dili olarak ele almalarını sağlayacak bir program ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

İşte okulumuzu benzersiz kılan bazı önemli özellikler:

Bu dönem İzmir’de ilk defa uygulanmaya başlayacak olan OIC Uluslararası Oxford Müfredatı İzmir’de ilk ve tek olarak okulumuzda tüm ana derslerde uygulanmaktadır. Uluslararası Oxford programı ile, öğrencilerimizin hem bilim dilinde uzmanlaşması hem de global dünya vatandaşı olarak eğitim hayatlarına farklı ülkelerde devam edebilmesi hedeflenmektedir.

Kültür ve sanat programı olarak tüm dünyada geçerliliği olan Trinity College ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda, müzik ve drama programlarını müfredatına ekleyen İzmir’in ilk ve tek okulu olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu sayede, öğrencilerimiz Trinity College programını, mevcut ders programları içinde alacaklardır. Ayrıca aramızdaki anlaşma ile, Trinity College’ın İzmir’deki tek sınav merkeziyiz.

Öğrencilerimizin farklı branşlarda seçimler yapabilmeleri ve farklı dünya üniversitelerine direkt geçiş yapabilmeleri adına anlaştığımız Hudson Global -Franklin School ile tercih eden öğrencilerimiz aldıkları program kapsamında karne, sertifika veya diplomaya sahip olabilecekler.

Okulumuz College Board AP sınav merkezidir. Kanada başta olmak üzere Amerika ve Avrupa ülkeleri lise değişim programlarına öğrencilerimizi dahil ederek öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Okulumuz, öğrencilerimizin sadece ders notlarıyla değil, aynı zamanda karakter gelişimi ve liderlik  becerileriyle de öne çıktığı bir eğitim modelini benimser. Eğitim kadromuz, öğrencilerimizin bireysel potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için özenle çalışır ve kültürlerarası bir öğrenme ortamı sunar. Bu benzersiz eğitim modeli ile öne çıkan okulumuz, öğrencilerimizin sadece akademik başarı elde etmelerini değil, aynı zamanda etik değerlere dayalı güçlü bir karakter geliştirmelerini hedefler.

Okulumuzda öğrencilerimize sadece bilgi değil, aynı zamanda ömür boyu sürecek beceriler kazandırmayı amaçlarız. Hedefimiz, öğrencilerimizin uluslararası eğitimleri sayesinde liseden dünya genelinde tanınan diplomalarla mezun olmalarını sağlamaktır.

Hakkımızda